Ozon Tekstil

Sosyal Uygunluk

Sosyal Uygunluk Politikamız

tingey-injury-law-firm-L4YGuSg0fxs-unsplash

Ozon Tekstil için sosyal uygunluk; müşterinin temel beklentileri olan fiyat, kalite, ve teslimat performansı ile eşdeğerde ele alınan ve yürütülen bir iş sürecidir.

 

Kadın istihdamının yüksek olması ve özellikle üretim tesislerinin bulunduğu bölgede genç profesyonellere iş imkanı sağlayan tanınmış bir firma olması nedeniyle Ozon; kadın iş gücünün güçlendirilmesi ve her kademe çalışanın kişisel ve mesleki gelişimine yatırım yapılması misyonunu benimsemiştir.

 

Ozon, küresel tedarik zincirlerinde çalışma koşullarını iyileştirmek için işletmelerle birlikte çalışan dünyanın önde gelen etik ticaret üyelik organizasyonlarından biri olan SEDEX üyesidir.

 

 

 

 

Çocuk işçi çalıştırmanın önlenmesi, Zorla ve Zorunlu çalıştırmanın önlenmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği’nin sağlanması, Örgütlenme Özgürlüğü’ne saygı gösterilmesi ve Ayrımcılığın Önlenmesi gibi konuları ele alan Ozon Tekstil Sosyal Uygunluk Politikası’nı incelemek için tıklayın.

Ozon Tekstil, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin tüm hedeflerini benimsemiş ve bunları tüm faaliyetlerine uygulamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi uzmanımız, CPI tarafından düzenlenen Ana Denetçi Eğitimini almış ve Sosyal Uygunluk denetçilik sınavını başarıyla geçmiştir.

Çocuk, erkek ve kadın hazır giyim ürünlerinde geçerli olan Global Organic Textile Standard (GOTS), Organic Content Standard (OCS), Global Recycle Standard (GRS) ve Recycled Claim Standard (RCS) sertifikamızı almış bulunmaktayız.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.