Ozon Tekstil

Sosyal Uygunluk

Sosyal Uygunluk Politikamız

tingey-injury-law-firm-L4YGuSg0fxs-unsplash

 

 

 

 

 

 

Ozon Tekstil için sosyal uygunluk; müşterinin temel beklentileri olan fiyat, kalite, ve teslimat performansı ile eşdeğerde ele alınan ve yürütülen bir iş sürecidir.

 

Kadın istihdamının yüksek olması ve özellikle üretim tesislerinin bulunduğu bölgede genç profesyonellere iş imkanı sağlayan tanınmış bir firma olması nedeniyle Ozon; kadın iş gücünün güçlendirilmesi ve her kademe çalışanın kişisel ve mesleki gelişimine yatırım yapılması misyonunu benimsemiştir.

 

Ozon, küresel tedarik zincirlerinde çalışma koşullarını iyileştirmek için işletmelerle birlikte çalışan dünyanın önde gelen etik ticaret üyelik organizasyonlarından biri olan SEDEX üyesidir.

 

 

 

 

Çocuk işçi çalıştırmanın önlenmesi, Zorla ve Zorunlu çalıştırmanın önlenmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği’nin sağlanması, Örgütlenme Özgürlüğü’ne saygı gösterilmesi ve Ayrımcılığın Önlenmesi gibi konuları ele alan Ozon Tekstil Sosyal Uygunluk Politikası’nı incelemek için tıklayın.

Ozon Tekstil, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk girişimi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin tüm hedeflerini benimsemiş ve bunları tüm faaliyetlerine uygulamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi uzmanımız, CPI tarafından düzenlenen Ana Denetçi Eğitimini almış ve Sosyal Uygunluk denetçilik sınavını başarıyla geçmiştir.

2020 Global Compact raporumuz

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Çocuk, erkek ve kadın hazır giyim ürünlerinde geçerli olan Global Organic Textile Standard (GOTS), Organic Content Standard (OCS), Global Recycle Standard (GRS) ve Recycled Claim Standard (RCS) sertifikamızı almış bulunmaktayız.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

SOSYAL UYGUNLUK PROJELERİMİZ

Ozon Geleceğin Liderleri

Ozon; İstanbul ve Sivas lokasyonlarında tüm çalışanlarına açık olarak Yönetim tarafından takip edilen ve desteklenen “Ozon Geleceğin Liderleri” programını oluşturmuştur. 

Programın amacı tüm çalışanlara kendini gerçekleştirme imkanı sunmak ve bu yolculukta destek olmaktır. 

Program ana başlıklar olarak kişilik testlerinin yapılması ve geri bildirim verilmesini, kurum içi koçluk müessesinin kurulmasını ve uygulamasını, kişisel ve mesleki gelişim için eğitim programlarını, verimlilik projelerine katılımı ve yönetmeyi kapsar. 

Ozon; katılanların yol haritalarını ve aksiyon planlarını hazırlamada destek olmak üzere bir kılavuz oluşturmuş ve tüm kilometre taşlarının tanımını yapmıştır.

Mutlu Çocuklar, Güçlü Kadınlar

Geleceğin Liderlerinden Yorumlar

Gönüllü Koçluk

Sivas üretim tesislerinde çalışan beş kadın çalışanımıza iletişim ağımızda olan bir başka firmanın dört kadın temsilcisi tarafından 8 ay süreyle gönüllü koçluk yapılmıştır.  

Projenin ortaya çıkış nedeni Ozon çalışanı kadınlarımızın özgüveni, başarma isteği ve destek ihtiyacıdır. 

Proje beklenen amaca ulaşmış ve projenin “Geleceğin Liderleri Projesi” ile eş zamanlı yürütülmesi katılımcıların kariyer yolunda ilerlemelerine de katkı sağlamıştır.

Gönüllü Koçluk Alanlardan Yorumlar