Ozon Tekstil

Genel Müdürü’müz “Sivas Gönüllü Koçluk” programını sosyal medyada paylaştı.

Bir Gönül Hikayesi

Sizlerle daha önce paylaşmış olduğum “Ozon Geleceğin Liderleri” programına başvuran çalışanlarımızı dinlemek üzere geçtiğimiz Ocak ayında danışmanımızla birlikte Sivas tesislerimize gittik. Herkesi saran yönetime kendini ifade etme heyecanı içinde özellikle Sivas’lı kadın çalışanlarımızın özgüveni, sunumda sınır tanımayan yaratıcılıkları, kendilerini gerçekleştirmeye duydukları istek, bugüne kadar olan başarılarını sahiplenmeleri ve kuruma karşı liyakatleri içimizi coşkuyla doldurdu.

Sonra dönüşte danışmanımızdan bir telefon aldım; Ben Sivas’lı kadınlara gönüllü koçluk yapmak istiyorum; buna herkesten fazla ihtiyaçları var ve hakediyorlar”. Karşılıklı duygusal anlar yaşadık. Sonra gönüllü koçlarımıza kendisinin birlikte çalıştığı bir hukuk firmasından üç gönüllü koç daha katıldı.

Bu süreç özellikle Anadolu’da ve tekstil sektöründe çalışan kadının iş hayatında güçlendirilmesi, kadın dayanışması, karşılıklı öğrenme ve olgunlaşma, farklı iş dünyalarını ve işleri tanıma gibi açılardan tüm katılanların yüreğine ve değerlerine dokunan başarılı bir proje oldu.

Bu hikayeyi gelecek günlerde LinkedIn’de kadınlarımızın ifadesiyle bir seri olarak paylaşacağım.

Teşekkürler #SerraCoral #YaseminBaşar #MuazzezKorutürk #SoleyÇoban